Zvířata mají dobrý čich

Pokud můžeme jako lidé zvířatům něco závidět, je to jejich neuvěřitelný čich. Některá zvířata mají opravdu dobrý čich a tak se člověk nemůže divit tomu, že například psi mnohdy pomáhají policii při hledání drog apod. Rozhodně mají některá zvířata mnohem lepší čich než mají dospělí a je to něco, co je velice zajímavé.

Možná, že jste si někdy říkali, jak je možné, že za vámi například váš pes přišel tak rychle a poznal, že máte něco dobrého v kapse. Jsou věci, které člověk na určitou dálku tak necítí, ale takový pes s tím vůbec nemá problém. Pokud máte například v kapse kus chleba se salámem, uvidíte, že váš pes bude velmi brzy sedět před vámi a bude doufat, že se s ním o kousek salámu podělíte. Někteří lidé až nechápou, jak velmi rychle takový pes dokáže přijít, když ucítí, že je někde něco dobrého.

pěkný pes

Psi a jejich čich je naprosto dokonalý a jsou mnohdy schopni vypátrat skutečně mnohé. Je jasné, že někteří psi jsou přímo cvičeni na to, aby našli to, co najít mají, ale i ti, kteří cvičeni nejsou, jsou schopni mnoho věcí najít. Jsou lidé, kteří psům tuhle vlastnost závidějí, protože je to skutečně neuvěřitelné, kolik je toho schopen pes díky něčemu takovému najít.

Je rozhodně dobře, že psi existují, protože jen díky nim a jejich čichu bylo možné odhalit celou řadu věcí a také bylo možné vypátrat mnoho lidí, kteří se například ztratili nebo se stalo to, že je někdo unesl. Bohužel v dnešní době se toho stává opravdu mnoho a to včetně toho, že někdo někoho unesl.

pěkný pejsek

Pes je něco, čeho bychom si měli vážit, protože je to opravdový pomocník a pro mnohé velký přítel. Nemůžeme jim mít za zlé, když k nám přijdou a doufají, že se s nimi rozdělíme o kousek salámu, který máme společně s chlebem v kapse. Každý, kdo má psa, jistě už zažil to, že daný pes doufal, že něco dobrého dostane a podíval se takovým roztomilým výrazem, komu jen málokdo odolá. Je opravdu těžké něčemu takovému odolat a tak se mnoho lidí rádo rozdělí, aby danému pejskovi udělali radost.

About the Author

You may also like these