Co s vámi udělá topení v podlaze

Podlahové topení se stalo jedním ze symbolů moderní doby. Přináší řadu výhod, například estetických, kdy je vše skryto pod vámi a nikde se nevyskytuje žádné škaredé plechové těleso, anebo v podobě finančních úspor, protože se obytný prostor prohřívá rovnoměrně a nemusí se přetápět. To ale není jediný důvod, proč o něm lidé básní, a proč požadují po topenáři v Ostravě Rychle jeho montáž.

zimní krajina

Zvedne náladu – teplé oblečení sice dokáže prohřát organismus, ale zároveň na sobě vnímáme tíhu jeho vrstev. Kupříkladu pokud si na sebe v zimě obléknete nátělník, tričko, mikinu, a přes ní ještě svetr a teplou zimní bundu, bude vám sice venku fajn, ale budete jako rytíř v krunýři z brnění. Mnohem lépe se vždy cítíme, pokud je nám teplo a zároveň jsme oblečeni nalehko, například v tenkém pyžamu. A právě to nám umožňuje topení v podlaze, protože na rozdíl od radiátorů, kdy bývá u podlahy chladněji a nutí nás to oblékat tepláky a teplé ponožky, zde se můžeme procházet po bytě klidně naboso.

palivové dřevo

Zahřeje záda – už jste se někdy položili na záda na vyhřátou podlahu od topného systému? Pokud ne, a budete mít někde možnost, tak si to vyzkoušejte. Prohřátá záda přijdou vhod po sportu, fyzické únavě nebo po delším pobytu v mrazivém počasí, kdy jste promrzlí a ztuhlí. Teplo na zádech vám rychle dodá energii, někdy i rychleji, než horký čaj.

Odvrátí deprese – depresivní nálada na nás padá hlavně v zimě, kdy je málo slunečního svitu, šedá zatažená obloha a venku relativně chladno. Pro odvrácení depresí dobře zabírá teplo na bosá chodidla, vyzujte se z pantoflí, svlékněte ponožky a procházejte se po teplé podlaze bosky, uvidíte, že se budete cítit lépe.

Promasíruje chodidla – a kdo důvěřuje reflexním masážím chodidel, mohl by vyzkoušet masáž podepřenou teplem. Například tak, že si zhotovíte v části místnosti dočasný bosonohý chodník, obdobu chodníčků v přírodě. Tento vám k chůzi po nerovném terénu ještě přidá teplo, což efekt masáží zesílí.

5/5 - (2 votes)

About the Author

You may also like these