Koberec je vaší vizitkou

Pozvat si domů návštěvu, aby se procházela po zašpiněném a zapáchajícím koberci, je něco podobného, jako vstupovat v zablácených botách do postele. Možná se vám tento příměr zdá příliš vulgární, ale ve skutečnosti ne nesmírně pravdivý. Každá návštěva bude totiž vaši domácnost posuzovat nejen z hlediska jejího členění, vybavení a osobního vkusu, ale i čistoty koberců. Jestliže jí unikne neutřený prach na poličkách či na okenních parapetech, což je celkem obvyklé, pak jí nepochybně neunikne to, po čem bosky našlapují. Chcete-li tedy, aby si od vás vaše návštěva odnášela příjemné pocity, a aby vaše setkání bylo přínosem pro obě strany, věnujte péči o koberec dostatek času.

koberec na podlaze

Sáčkový vysavač na to nestačí – kdo se domnívá, že na očistu koberce stačí po dobu mnoha let pytlíkový vysavač, mýlí se. Ten zbaví povrch koberce pouze části nečistot a jeho hlubší čištění vás pak stejně nemine.

Zašlapané skvrny a fleky – časem se koberec začne měnit na atletický stadion či prostor před panelovým domem na městském sídlišti. Toto přirovnání používáme proto, že se na koberci budou objevovat různě prošlapané cestičky. Někde, kam tak často nechodíte, budou jeho vlákna čistá a hebká, a tam, kde je frekvence pohybu vysoká, bude splihlý, jakoby slepený a zašedlý. Tento jev zaregistrujete hlavně tehdy, až se odhodláte využít profesionálního čištění koberců, kdy stroj zbaví nečistot určitý prostor, a vy jej porovnáte s tím nevyčištěným.

perské koberce

Zápach – také se divíte, odkud se bere ten štiplavý odér, když přece doma chodíte vyzutí z bot a nemáte tu žádné znečišťující vlivy? Pak je na váš údiv snadná odpověď https://www.super.cz/546304-co-udela-topmodelka-kdyz-ji-date-k-vodnim-radovankam-paddleboard-odpoved-mnohe-jiste-prekvapi.html – za prvé doma vaříte a mastnota rozvířená z hrnců a pánví do ovzduší usedá na podlahu a časem tu oxiduje neboli žlukne. A zapáchá. A za druhé – chodíte-li doma naboso nebo ve zpocených ponožkách či silonkách, váš pot nesmírně chutná bakteriím a usadí-li se na koberci (což je při takové běžné chůzi samozřejmostí), koberec se pak promění v týden nošené ponožky. I se zápachem si však profesionální čisticí stroj poradí, buďte bez obav.

About the Author

You may also like these