Vaše dítě vás bude mít pořád rádo

Věřte, že i přesto, že vašemu dítěti vynadáte, že nemá nějakou tu činnost dělat, stále vás bude mít dané dítě rádo. Jsou rodiče, kteří si myslí, že když své dítě seřvou za to, že něco udělali a dělat neměli, dané dítě je za to nebude mít rádo. Je možné, že se dané dítě urazí, ale za pár minut jistě nebude mít problém s vámi zase komunikovat tak, jako dříve.

Jsou rodiče, kteří dají svému dítěti na zadek za to, že neumí poslouchat, ale poté toho kolikrát litují. Nelitujte toho, protože někdy je to jediná cesta, jak dané dítě naučit, že se dané věci prostě nedělají a že by to v budoucnu mohlo ublížit nejen danému dítěti ale klidně i někomu jinému.

malá holka

Mnoho dětí časem pochopí, že jsou opravdu věci, které se nedělají, ale někdy to může trvat o něco déle, než by člověk čekal. I děti je dnes potřeba brát s rezervou. Opravdu se ale nemusíte bát toho, že pokud byste vašemu dítěti dali na zadek nebo jej seřvali kvůli tomu, že nemá něco dělat, že by vás nemělo rádo. Zejména pokud má vaše dítě okolo 4 let věku, pak věřte, že si v budoucnu opravdu nebude pamatovat, že za něco dostalo na zadek. Bude si ale pamatovat, že z nějakého důvodu se daná věc nemá dělat. Jsou i rodiče, kteří se snaží dítěti všechno vysvětlovat, ale něco takového není zrovna ideální, protože dítě kolikrát zapomene, že danou věc vlastně nemá dělat. Ne každý rodič by navíc na takovou výchovu měl pevné nervy.

malý kluk

Skutečně se nebojte toho, že by vás vaše dítě nemělo rádo. Jednou pochopí, že jste to s nimi rozhodně nemysleli zle a že jste se jej snažili vychovat co možná nejlépe. Vaše děti a to zejména, pokud jsou malé, vás budou mít rády opravdu za každé situace, takže pokud se stalo, že jste museli vašemu dítěti dát na zadek, nemějte z toho deprese, protože uvidíte, že vše bude dobré a že si dítě bude pamatovat to, že danou věc už nikdy nemá dělat.

About the Author

You may also like these