Vysáváme v bazénu

Možná se ti méně znalí nadpisu trošku diví, ale je to tak. I tam je třeba udržovat čistotu, aby byla voda jako ze studánky. Příčinou nečistoty vody v bazénu je zejména mikro prach. To jsou tak drobné částečky, že vlastně nejsou vidět. Teprve až je jich více, poznáme, že v bazénu jsou. Ani filtrace je nezmůže všechny, ta bere jen ty „větší“, kdežto ty malilinké ne.

Do bazénu si je nanosíme sami, nebo tam napadají díky větru, tomu vládci a někdy pomocníkovi. Zde je ovšem nezvaným hostem, neb nám do vody v bazénu navěje právě onen droboulinký prach. Ten vlastně ani neuvidíme normálně ve vodě. Nejde to. Náš zrak není dokonalý. Přítomnost tohoto neřádstva se dá zjistit teprve ráno, když se ovšem v noci nikdo nekoupe. Tyto mikro částice se totiž ve vodě vznášejí, protože nemají skoro žádnou váhu. Ale pak časem přece jen klesají až skončí na dně. A my to ráno poznáme, že je tam takový většinou šedivý povlak.

dítě v bazénu

Není dobrý nápad vlézt do bazénu a likvidovat to hadrem. Něco na něm sice ulpí, ale zbytek jen znovu rozvíříte a jste tam, kde jste byli časně ráno. Tyto věci totiž umí jen vysavač. Takových strojů se vyrábí strašná spousta. Existují malé i velké, ruční i automatické, ale všechno mají společné. Totiž funkci, která s mikro prachem na dně bazénu rázně zatočí.

bazén a meloun

Pokud jej tedy ještě nemáte a bazén ano, vězte, že se bez vysavače neobejdete a je jedno jak velký bazén máte. Stačí když jste vlastníkem toho nejmenšího, kulatého s manžetou. Zde vám ovšem stačí malý ruční, ale tu práci musí udělat on. Kdežto majitelé bazénů velkých by měli uvážit koupi pořádného stroje a tím je automatický bazénový vysavač. Ostatně v těch největších bazénech jiný ani snad používat nelze. Nebo si to přinejmenším nedokáži představit. Proto při koupi neváhejte a volte výše zmíněný přístroj, který vlastně udělá všechno za vás. Není třeba se o něj starat, jen občas odstranit nasbíranou nečistotu. Tím si ušetříte spoustu času.

About the Author

You may also like these