Stěhujeme pokojové rostliny


Máte před sebou proces nejlevnějšího stěhování v Praze a objednali jste si, nebo budete teprve objednávat stěhovací firmu? A máte doma shodou okolností velké množství pokojových rostlin různé velikosti? Pak v první řadě o této skutečnosti uvědomte stěhováky, aby s tím počítali a nachystali potřebné pomůcky.

stěhování rostlin

Kamion – když máte v bytě osm pokojovek v květináčích o průměru 17 centimetrů, a většina z nich se nachází v kuchyni a v ložnici na parapetu, jednoduše je umístíte do koše na prádlo nebo do kartonové krabice a převezete je do nového bytu na zadním sedadle vašeho, případně pronajatého vozu. Někteří lidé ale mají doma ne osm, ale sto dvacet osm pokojových rostlin o různých velikostech a typu vzrůstu. Mezi nimi se mohou objevit i vzácné exempláře obřích rozměrů, s velkými květináči o průměru přes jeden metr. Na takové rostliny již bude zapotřebí speciální technika a velký úložný prostor stěhovacího vozu. Klidně se může stát, že si stěhováci na vás vyhradí namísto malé dodávky přepravní kamion.

stěhování bytu

Palmy, orchideje, pnoucí rostliny – když stěhováci přenáší klavír, je to velmi těžké břemeno o hmotnosti půl tuny, a že se s klavírem musí zacházet velmi opatrně, ví snad každý. Ale s velkou palmou nebo pnoucí rostlinou o délce čtyři metry si musíte počínat mnohem opatrněji, abyste nepolámali listy a vyčnívající kořeny. Je s tím spousta práce a námahy, ačkoli se to předem třeba nezdá.

Venkovní teplota – stěhování bytu včetně zmiňovaného klavíru probíhá za každého počasí, a pokud vysloveně nehrozí krupobití nebo vichřice, je v zásadě jedno, zda je venku mínus dvacet, anebo plus třicet. S rostlinami to ale tak jedno není, musíte mít předem jasno, kdy volit vhodný termín akce, a sice ve vhodném teplotním rozmezí, nejčastěji mezi 15 a 25 stupni Celsia, a také pokud možno za bezvětří nebo mírného vánku. Některým rostlinám také nesvědčí přímé sluneční paprsky.

About the Author

You may also like these