Africká zvířena

Já vím o nejméně třech místech, kde se lední medvědi v Africe vyskytují. Jen si prostě nesmíte celý kontinent představovat jako před dvěma sty lety. Pokud si myslíte, že jsou zde jen bambusové chýše a lovci s oštěpy, tak tomu je již jen v turistických vesnicích. Zde se ještě domorodí obyvatelé najdou a předvádějí turistům své zvyky, ovšem již za tučný honorář. Afrika je však plná měst na té nejvyšší úrovni. A ano, mají zde i ZOO, a to v nejednom městě no a v nich chovají právě lední medvědy.  

No, nečepyřte se, já nepsal, že tam žijí volně. Já jsem napsal, že tam jsou. Víc nic. 

Volně tam žijí jiná zvířata, jako třeba nosorožci, sloni, lvi, kterým se čert ví proč říká vládci pouště, ačkoli tam nějak moc nejsou, neb by neměli co žrát.  

nosorožci

V některých částech zde panuje boj o přežití. Většinou jsou to už jen různé parky a další kontrolovaná místa. Zde může turista z auta zahlédnou útok hyen na zebru, která nestihla utéci. Lidé hledí a zebru litují, jenže ony i ty hyeny se musí nažrat. A navíc, většinou odloví nemocný kus. Zebra již asi nemocná byla a nestihla tempo zbytku stáda. Takže, byla stará nebo měla jiné problémy.  

Takových bojů zde denně probíhají stovky, ne-li tisíce. Afrika je rozlehlá a v některých částech ještě není plná kontrola lidí a turisté se sem ani nedostanou. I zde se projevuje krutost přírody. Jenže ta je všude stejná a je jedno, zda v Africe, nebo v Japonsku. Zvíře se nažrat musí, jinak uhyne.  

lvi

Právě Afrika je však asi největší ukázkou tohoto způsobu přežití v drsné krajině. Tak tu každý den žere krokodýl antilopu nebo lvice uženou mládě tura. A zbytky po nich zařídí žraví ptáci, kteří zbytky oklovou až na kost, které jako jediné zůstanou němými svědky tohoto potravního řetězce. Afrika je Afrika a je stejně tak krásná a přitažlivá, jako krutá a nemilosrdná. Přesto se doslova hemží turisty, které nezajímají pouze pyramidy. 

About the Author

You may also like these