Bazénové plachty.


Bazénové plachty jsou jedním velkým tématem, protože nejsou jen tak obyčejné a můžete mít více druhů, a to teď nemyslíme tvarovým provedením. Zda zvolíte kruhovou plachtu nebo obdélníkovou. Plachta jako taková je z velmi kvalitního a pevného materiálu, který by měl zabránit čemukoliv, aby do bazénu spadlo. Ovšem, není to jen o plachtě, ale taky o dobrém upevnění a kvalitní údržbě. Plachty na bazénu můžete mít jen tak položené bez jakéhokoliv upevnění anebo můžete být pečlivější a mít plachtu řádně přichycenou tak, aby byla dobře zajištěná.

bazénové plachty

Když si jí budete chtít z bazénu sundat, jednoduše jí navinete na jeden z možných navijáků, když ho budete mít doma. Je to skvělá vychytávka, která vám s plachtou pomůže, když jí budete chtít mít navinutou. Můžete vyzkoušet nějaký z automatizovaných navijáků, které mohou být pevně přidělány na stěně nebo mohou být mobilní a to díky posuvným kolečkům. Plachta je k navijáku připevněna pomoci pružných lanek nebo spon, které plachtu budou napínat a držet krásně na rovno, když se bude rolovat na držák. U ručního navíjení budete mít výhodu v tom, že když by se plachta špatně navíjela, jednoduše s navíjením skončíte a zkusíte plachtu na navijáku opravit a znovu půjdete motat kličkou, abyste na naviják dostali celou plachtu.

bazénové plachty

Ano je to ruční práce, která vám zabere asi pět až deset minut, když budete šikovní, ale stojí to za to. S takovou hračičkou si budete moci v klidu užívat bazénu, který nebude zanesený od větru a srážek. Dokonce si můžete v zimním období pomocí s nafukovacím polštářem pod krycí plachtu, která má ochránit bazén před mrazy a praskání. Zimní plachty jsou pevnější a stabilnější. Další zajímavostí jsou určitě solární plachty, které mají ohřívat bazénovou vodu a tím zajistit dřívější koupání. Můžete tak proměnit sluneční energii ve váš prospěch. Bazénové krytí je zajímavé a můžete mít víc variant.

About the Author

You may also like these