Jak ušetřit a dostat do svého života více peněz?

Bohužel se zdražuje úplně vše, jídlem počínaje, službami konče. Pokud do toho přijde ještě takový nenadálý výdaj jako roční nedoplatek, chápeme, že do zpěvu vám zrovna není. Ale nebojte, poradíme vám pár tipů, díky kterým ušetříte a přitáhnete do svého života příjmy navíc.

1) nakupujte podle seznamu a vařte levná jídla

Začneme pěkně od píky. Jídelníček si naplánujte na celý týden a nákup vyrazte vždy se seznamem. Trvanlivé potraviny v akci se nebojte nakupovat do zásoby. Zároveň se naučte s jídlem neplýtvat a když zbyde, zamrazte ho nebo jinak zpracujte. Například ze zbylých uvařených brambor připravte k večeři bramborové placky.

peníze

2) začněte prodávat

Možná vás teď napadlo co a kde? Rozhlédněte se po svém bytě. Máte ve skříni oblečení jen takové, které nosíte nebo se vám tam kupí i takové kousky, které vám nesedí? Máte plnou polici přečtených knih, opravdu je potřebujete všechny schovávat? Tímto stylem postupujte dále. Co nepoužíváte nabídněte na prodejní platformě a uvidíte, že si pěkných pár korun přilepšíte.

Tip: pokud vás baví vyrábět, můžete prodávat i handmade výrobky.

oblečení

3) žijte ekologicky

Udržitelný styl je cool a zároveň levný. Zamyslete se, jaké položky by šly upravit do eko stylu. Nejde někde dojít pěšky místo používání auta? Je nutné kupovat balenou vodu v PET lahvi? 

Co pomůže?

  • na nákup choďte s vlastní taškou (ušetříte peněženku i přírodu)
  • do kavárny (na kávu s sebou) též s vlastním thermohrnkem
  • v domácnosti šetřete vodou

4) vydělávejte

Zapřemýšlejte, kde byste ještě mohli získat jiný zdroj příjmů, než ze zaměstnání. Umíte anglicky? Můžete doučovat studenty. Sousedka potřebuje pomoc s hlídáním dětí a pejska. Nabídněte ji pomoc. Pronajměte sklep. Zkrátka fantazii se meze nekladou.

Takto vydělané peníze, dávejte stranou do obálky a uvidíte, že naspoříte pěknou sumu.

About the Author

You may also like these