Krajky jsou na svatbu to pravé

Krajka je velmi univerzální látkou, která se hodí téměř ke všemu. Většina lidí ji má spojeno s dívčími, romantickými a elegantními outfity, ale pravdou je, že se skvěle dá zakomponovat i do rockových outfitů, sportovních a podobně. Zatímco dříve byla krajka využívána v hojnosti u mužů i žen, dnes se využívá spíše v dámské módě.

šaty

Speciální kapitolou jsou krajky a svatební šaty. Krajka tak trochu k svatbám neodmyslitelně patří. Spousta nevěst záměrně volí šaty s krajkami, jelikož se jim to líbí. Jak tedy zakomponovat krajku do vašeho svatebního dne?

Výzdoba

Začneme trochu netradičně a to mimo oblečení. Z krajkové látky totiž můžete tvořit i úžasnou výzdobu. Krajkou lemované ubrusy, stuhy, kterými ovážete židle, krajkové květiny, kterými ozdobíte stůl a podobně. Fantazii se meze nekladou a krajková látka mezi svatební výzdobu skvěle zapadne.

Závoj

Krajový závoj se hodí zejména k jednoduchým, nepříliš zdobeným šatům. Můžete z nich zvolit krátká závoj, nebo naopak velmi dlouhý. Obojí bude z krajkové látky vypadat skvěle. Celý závoj může tvořit jemná krajka, nebo s ní můžete doplnit například jen lemy závoje.

závoj

Vlečka

Chcete mít šaty s vlečkou, jako pravá princezna? Není nic krásnějšího, než když za sebou nevěsta má dlouhou, krajkovou vlečku. Určitě tedy doporučujeme zvolit krajkovou variantu, pokud toužíte po vlečce.

Krajkové rukavičky

Pokud si vaše šaty žádají rukavičky, co takhle krajkové rukavice? Vypadají na kůži velmi efektivně a skvěle doplní svatební šaty. Zvolit můžete krátké rukavice, dlouhé rukavice, prstové i bezprstové. Záleží na samotných svatebních šatech.

Límeček

Některé šaty vypadají skvěle, pokud je zdobí límeček. A co teprve krajkový límeček. Může se vám to zdát trošku retro, ale věřte, že k určitému stylu šatů, to vypadá naprosto skvěle a vaše svatební šaty tím rázem ožijí.

About the Author

You may also like these