Co si počít se zamlženými brýlemi aneb poraďte se u potápěčů


Brýle patří k životnímu stylu současné doby a někteří z vás je využívají jak na čtení, tak i pro přiblížení obrazu na dálku. Kdo z vás někdy brýle nosil z optických důvodů, anebo pouze jako ochranu proti modrému světlu či slunečnímu záření, jistě si dobře uvědomuje, jak důležitá je péče o tyto výrobky. I při sebedůkladnější snaze však mnohdy nezabráníme nepříjemnému jevu zamlžování skel.

K zamlžování dochází vlivem rozdílu teplot vnějšího prostředí a toho vnitřního – tělesného, kdy se na studených sklech brýlí vysráží vodní pára. U jiných předmětů, jako jsou sklenice či vázy, to samozřejmě neřešíme, jenže co když potřebujeme brýle zrovna tady a teď? Co když si musíme nutně přečíst kupní smlouvu nebo proplatit fakturovanou částku? Co s tím? Co dělat proti zamlžování brýlí blog.luxbryle.cz?

brýle na čtení

Plavci a potápěči to ví snad nejlíp

Jar na nádobí – tekutý prostředek na nádobí zabírá na vnitřní stranu brýlí poměrně spolehlivě, protože zbavuje mastnoty, jež zamlžování ještě podporuje, a vytváří na skle či plastu velmi jemný film, který odráží vodní páru, a ta pak putuje jinam. Jar na nádobí nařeďte s vodou ve shodném poměru a připravte si vhodné rozprašovadlo, které můžete mít i při ruce v kabelce či v kufříku. A pokud se s brýlemi i potápíte, potápěči by vám poradili, abyste jarem potírali i silikonové obruby.

potápěč ve vodě

Speciální přípravek – dnes se prodávají i speciální přípravky proti zamlžování skel, což je v podstatě osvědčená metoda. Přípravky nejsou drahé a jsou dobře dostupné ve specializovaných prodejnách i na Internetu. Vytváří na sklech antistatickou vrstvičku, jejíž působení může být i delší, než v případě ošetření brýlí prostředkem na nádobí.

Nezapomínejte na vhodné pouzdro – pouzdra na brýle by měla být v ideálním případě nejen pevná a robustní, aby chránila skla i obroučky před poškozením, ale také prodyšná, aby podporovala odpařování vodní páry a nezanechávala brýle uzavřené v nepropustném obalu, jako kdybyste je vhodili do igelitového sáčku.

About the Author

You may also like these