Jak si představujete moderní bydlení


Bylo by zajímavé uspořádat anketu, ve které by se formou anonymních odpovědí zjišťovalo, která část obytných prostor je dle vás nejdůležitější, a které z nich by se měla věnovat maximální pozornost z hlediska technického vybavení, praktičnosti a funkčnosti.

moderní kuchyně

Někteří lidé by upřednostnili ložnici, kde by měla být postel se zdravotními matracemi, jiní by možná naopak ložnici nepovažovali za tak zásadní, protože si umí představit spát i na karimatce ve spacáku. Podobné by to mohlo být i s obývacím pokojem – někdo by sázel na kvalitní Hi-Fi soustavu a velkoplošný televizor, anebo na starožitný nábytek, a naopak našli by se lidé, co by v obýváku klidně měli jen jednoduchý konferenční stolek, květinovou stěnu, akvárium, a třeba i bez televize, ale co by naopak upřednostnili, je kuchyně a koupelna.

kuchyňský dřez

Ohledně koupelny a kuchyně by se zřejmě shodla většina dotazovaných, protože k čemu je vám krásný obývák, když se nemáte kde umýt, a když se pod vámi kýve pracovní kuchyňská deska, rozpadají se skříňky, vypadávají jim dvířka, a namísto pohody při přípravě pokrmů je to tu pro zlost. Nemusíte mít sice přímo luxusní pozlacenou kuchyňskou linku, ale moderní, se všemi podstatnými technickými vymoženostmi, byste mít mohli. Kuchyň je totiž pracoviště, a tam vás to musí bavit, jinak budete z kuchyně utíkat a připravovat si jídlo v tom krásném obýváku na starožitném sekretáři, a že to samozřejmě není vhodné, jistě uznáte.

Návrh kuchyně zdarma je služba, kterou vám poskytne kuchyňské studio, pokud projevíte zájem řešit rekonstrukci nebo výstavbu této části obytného prostředí. Podstatné je, abyste se dokázali shodnout na koncepci, tedy jak na stylu nábytku, tak i na jeho uspořádání. Měli byste mít jasno v tom, zda bude kuchyně zhotovená do tvaru písmene L nebo U, anebo půjde o rovnou pracovní desku či kuchyň s protilehlou deskou posazenou do prostoru.

About the Author

You may also like these